Kürtaj :

Kürtaj Fiyatı , Kürtaj Fiyatları , Vakum Kürtaj , Kürtaj Yapan Yerler , Gizli Kürtaj , Kürtaj Hastanesi

Kürtaj Hattı: +90 532 054 46 23

Bebek Aldırmak Günah Mı

Bebek Aldırmak Günah Mı

Kürtaj Günah Mı

Kürtaj günah mı ? Kürtaj yaptırmak günah mı , bebek aldirmak günah mı ? Kürtaj caiz midir ?

Kürtaj caiz midir? Çocuk aldırmanın günahı nedir ? sorusunun cevabı bazı görüşlere göre 120 güne kadar caiz olarak kabul edildiği bildirilmektedir.
Diğer fakihlere göre ise caiz olmamaktadır. Genel olarak tüm fakihlere göre 120 günden sonraki kürtajlar ise haram olduğu bildirilmiştir. Dini açıdan insan sağlığını koruma ve kurtarmak için yapılan müdahaleler de caiz olarak bildirilmektedir. Ülkemizde yasal sınır 10 haftadır. 10 hafta üstü kürtaj zorunlu sağlık sorunları dışında yapılamaz.

İnsanların kendine özgü sebepleri olabilir. Özel gerekçeleri olabilir.

Bebek aldirmak zorunda kalabilir. Buna mecbur kalabilir.

Gebeliğin kasıtlı sonlandırılması, çok eski dönemlerden itibaren sık sık karşılaşılan, dinî, hukukî ve ahlakî yönü üzerinde önemle durulan ve tartışılan sosyal bir olgudur. Kürtaj (çocuk aldırma) ile kasıtlı çocuk düşürme şeklinde iki durumla meydana gelmektedir.
Kürtaj gerekli midir? Hangi şartlarda yapılabilir?

Şöyle bir düşününce tabii ki kürtaj bir aile planlaması yöntemi değildir. İstenmeyen hamileliği önlemek için öncelikle modern aile planlaması yöntemleri (doğum kontrol hapı, prezervatif, spiral vs.) kullanılmalıdır. Herşeye rağmen istenmeyen bir gebelik oluşmuşsa ancak son çare olarak kürtaja başvurulmalıdır. Ülkemizde son adet tarihinin başlangıcından itibaren 10. haftaya kadar kürtaj resmi kurumlarda yapılabiliyor. Ancak gebelik devam ederken bebek veya annenin sağlığı ciddi bir sorun teşkil eder hale gelmişse bu süre ortadan kaldırılabiliyor yine de onay için resmi bir hastaneden en az iki doktorun imzasının olduğu sağlık kurulu raporu gerekiyor.

 

+90 532 054 46 23

Gönder
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Kürtajj.com
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Telefon Randevu Hattı