Kürtaj :

Kürtaj Fiyatı , Kürtaj Fiyatları , Vakum Kürtaj , Kürtaj Yapan Yerler , Gizli Kürtaj , Kürtaj Hastanesi

Kürtaj Hattı: +90 532 054 46 23

Kürtaj Nasıl Yapılır

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj nasıl yapılıyor, kürtaj nerede yapılıyor, kürtaj vakumla mı yapılır, kürtaj Şartları nelerdir ve kürtaj için neler gerekir soruları için doğru adrestesiniz.
Kürtaj yasal kürtaj klinikleri, hastanelerde jinekologlar tarafından yapılır. Yasal süre içinde vakum yöntemiyle yapılır.Kürtaj işleminden önce mutlaka ultrason ile gebeliğin haftası ve canlılığı kontrol edilir.
Plastik enjektör ve ince plastik boru şeklinde kanül denilen aletlerden oluşan sistem sayesinde gebelik vakum ile emilerek çekilir ve alınır. Bu yöntem hem kolay hem daha az risklidir ve daha az ağrılıdır. Yaklaşık 3-5 mm kalınlığındaki plastik boru şeklindeki kanüller rahim ağzından içeriye yerleştirilerek karman enjektörünün oluşturduğu vakum sayesinde emilerek çekilir. İşlem sıklıkla 5-10 dakikayı geçmez. Anestezi altında yapılır. Evli ise eşiyle gelmeli bekar ise kendi gelmesi yeterlidir. Reşit olmak koşulu vardır.

Kürtaj işleminden sonra genellikle hastaya kullanması için bir antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar reçete edilir. Hasta genellikle işlemden 1 hafta-10 gün sonra kontrole çağırılır. Hasta aşırı bir kanama ya da aşırı ağrı durumlarında 1 hafta beklemeden hemen doktoruna başvurması önerilir.

 

+90 532 054 46 23

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Kürtaj işlemi hakkında merak edilenlerin en başında kürtaj işleminin nasıl gerçekleştiği gelmektedir. Kürtaj işlemi öncesinde hasta kadının geçirdiği rahatsızlıklar, gebeliğin neden istenmediği gibi konular hasta danışmanımız tarafından öğrenilerek hastaya kürtaj işlemi öncesinde tıbbi danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Hasta bu danışmanlık hizmetinden sonra tıbbi olarak bir muayeneden geçirilmek zorundadır. Doktorun yapacağı işleme karar vermesi açısından bu muayene oldukça önemlidir.
Kürtaj genel veya lokal anestezi yöntemleri ile gerçekleştirilir. Vakum kürtaj da en çok tercih edilen anestezi yöntemi genel anestezidir. Genel anestezi ile hasta uyutulur ve vakum kürtaj sayesinde kürtaj 10 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Korkmamanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Kürtaj, korkulacak veya çekinilecek bir durum değildir. Birçok alanda kürtaj hakkında pek çok yanlış bilgi yayılmıştır. Günümüz teknolojisinde kürtaj işlemi, çok basite indirgenmiştir. Kürtaj işlemine başlanmadan önce anestezi yapılır. Anestezi hastanın damar yolundan ilaç verilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Anesteziden sonra doktor, vajen antiseptik ilaçlar yardımıyla temizlenir ve rahim ağzı gebeliğin haftası göz önüne alınarak genişletilir. Vakum enjektörler ile rahmin içine girilerek gebelik materyelinin tamamı alınıncaya kadar çekilir. İstenmeyen gebeliklerinizden kurtulmayı dert haine getirmeyin! Anlatıldığı gibi uzun, yorucu ve zor bir işlem değildir. Detaylı bilgi almak için hasta danışmanımızla dilerseniz +90 532 054 46 23 numaramızı arayarak ya da whatsapp üzerinden mesaj göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Gönder
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Kürtajj.com
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Telefon Randevu Hattı